Buradasınız : Ana Sayfa //Genel Sağlık Konuları//Anti – Aging İçin Başlama Yaşı Var mı?

Anti – Aging İçin Başlama Yaşı Var mı?

antiageing1_600x450Anti – Aging’e hangi yaşlarda başlamalı?İnsan cildi 20′ li yaşların ortalarına doğru gelişim sürecini tamamlar. Yani 25 yaşında hücre yenilenmesi tamamlanır. Ciltte yavaş, yavaş eksilmeler görülür, cildin yağ ve nem dengesi bozulur. Yaşadığımız ortam, mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların oluşumuna zemin hazırlar. 30′ lu yaşlarda kırışıklıkların belirginleştiği yaşlardır. Fakat bu yaşlarda cilt yaşlanmasına ve kırışık oluşumuna karşı Anti – Aging bakımlarına, ürün kullanımına başlanılmaz. Çünkü cildin koruyucu fonksiyonları halen yüksektir. Bu genç yaşlarda, cilt temizliği ve bakımı büyük önem taşır. Cildin yağ ve nem dengesini düzenleyen, Biyolojik, problem çözümleyen kozmetik ürünleri ve doğal etken madde içerikli nemlendiriciler kullanılmalıdır. Örn. “Clear Silver Face Crem, Hydro Lotion, Capillary Booster Cream, 24 Depot Moısturızer, Hyaluron Forte Serum ” . Böylece cildin yağ ve nem denge-si düzenlenir, problem oluşumu önlenir. Cildin esneklik ve sıkılığı sağlanarak tazeliği korunur.

Genç Ciltler İçin Anti- Aging Zarar Verir mi?

Birçok nedenden ötürü önerilmez ve önerilmemelidir. Özellikle 30 yaş ve 30’un alt yaşları, cilt yaşlanmasına karşı olan Anti – Aging uygulamaları ve ürünleri uygun değildir. Genç yaşlarda önlem almak istiyorsanız, öncelikle sağlıklı yaşam stilini seçmeniz, günlük cilt temizliğini yapmanız, yaşınıza ve cilt tipinize uygun ürünler kullanarak genç yaşlarınızı koruyarak daimi sürdürebilirsiniz. ae941d34755a2e818780b8d740d31b39_1326549142 Birçok Anti – Aging kremler, serumlar yoğun etken madde içeriklidir. Olgun yaş ve cilt tiplerinde etkin bir şekilde pozitif yansır. Bu etken maddeler “Peptitleri, Hyaluronic Acid, Lipide, Amino Asitler, Argireline” gibi. Bağ doku ve hücre oluşumunu geliştirici, kolajen ve elastin kaybını önliyici, kırışık açan, yapılandıran ve gerginlik kazandırıcı etkilidir. Olgun yaşlarda olanlarda cilt yaşlanmasını yavaşlatan ve önliyici olarak etkilidirler. Ama genç yaşlarda olanlara bir fayda sağlamadığı gibi , ciltlerinde negatif etkiler yaratır. Cilde bu etken maddeler çok ağır geldiğinden dolayı, ciltte kusmalar, yanmalar, kaşıntı, şişme ve cildi aşırı kurutarak pul, pul döküntü yani soyulmalar yaratır.

40 Yaş İçin Anti – Aging

Anti – Aging ürünleri 40 yaş ve üzeri olmak üzere geliştirilmiştir, kremler ve serumlar olarak. Ama genç yaşta olanlara, bir fayda sağlamadığı gibi ters tepki yaratırlar.anti-aging Eğer kırışık ve çizgilerin oluşumuna önlem almak istiyorsanız, yaşınıza ve cilt yapınıza uygun geliştirilmiş olanları seçmelisiniz. Hatta bebeklerin de ürünleri var bildiğiniz gibi ” Bebek Kozmetiği ” onlar için de ürünler geliştiriliyor. Tabii ki her zaman için, sağlıklı beslenme, sağlıklı uyku, temiz hava ve bilinçli bakım bir yaşam stilimiz olmalıdır.

Copyright © 2011 Sağlıko.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap