Buradasınız : Ana Sayfa //Genel Sağlık Konuları//Erkeklerde Meme Büyümesi ( Jinekomasti ) İzsiz Tedavi Edilebilir mi?

Erkeklerde Meme Büyümesi ( Jinekomasti ) İzsiz Tedavi Edilebilir mi?

Erkekte meme büyümesi diğer adıyla jinekomasti genç erkeklerde veya orta yaşlarda erkekler için çok büyük bir problem yarabilmektedir.

Özellikle ergenlik çağında, çocuklarda çekingenlik ve utangaçlık olarak ortaya çıkan bu sorun aslında giderilmesi kolay bir problemdir. Erkek bir bireyin gelişiminde, yeni doğan döneminde ve ergenlik çağında memenin büyümesi gayet normal ve beklenen bir durumdur.
Bu kişilerin çoğunluğunda meme aylar veya yıllar içerinide küçükmekte ve normal olması gereken boyutlarına ulaşmaktadır. jinekomasti 1Ama bir grup hasta da ise meme büyük kalmakta ve buda kişi için oldukça sıkıcı bir durum ortaya çıkarmaktadır. Özellikle bu hastalar bol kıyafetler giyerek bunu gizlemeye çalışırlar. Plaja gidemezler ve bu tür şikayetlerle bize başvururlar. En sık sorulan sorular arasında bunun nasıl bir ameliyatla düzeltildiğidir. Daha önceleri yaygın kesilerle yapılan bu ameliyatlar artık günümüzde izsiz olarak yapılabilmektedir. Bazı istisnai çok aşırı derecede bayan, kadın memesi gibi büyük erkek memeleri dışında, artık büyük bir çoğunluğunda hiç iz oluşturmadan bu ameliyatları yapabilmekteyiz. Bunun için çeşitli cihazlar gelişmiş ve kullanımımıza sunulmuştur. Özellikle liposuctionun ileri teknikleri örneğin vazer teknolojisi veya lazer teknolojisi veya bazı elden uyguladığımız güç , elden bize güç uygulayan bazı liposuction cihazlarıyla hastaların çok büyük bir çoğunluğunda 1-2mm’lik 3-4 küçük giriş deliğinden meme dokusu
jinekomastiküçültülebilmekte ve hastalar istediği arzu ettiği estetik meme görünümüne ulaşabilmektedir.

Ameliyatlarda ortaya hiç bir şekilde iz çıkmamakta tek eziyeti ameliyattan sonra birkça hafta hastanın giyeceği bir korse olmaktadır. Bu ameliyatların süresi 1 veya 1,5 saat olmakta hastalar yarım gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedir. Günlük hayatlarına birkaç gün içerisinde dönebilmektedir çünkü kesi ve dikiş olmaması hastaların iyileşme periyodunu oldukça küçültmektedir. 1-1,5 ay içerisinde göreceğimiz sonucun büyük bir bölümünü görebilmekteyiz. Ve hastalar bir kaç gün içerisinde hastalar iş hayatına dönebilmektedir.

Copyright © 2011 Sağlıko.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap