Buradasınız : Ana Sayfa //Genel Sağlık Konuları//Meme Küçültme Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Meme Küçültme Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Toplumumuzda meme büyüklüğü sıklıkla rastladığımız problemdir. Bu tür hastalarda hem memede bir büyüklük hem de sarkıklık birlikte olmaktadır.Breast-Red.-Fig.5 Bazı hastalarda aşırı kilo ile birlikte görmekteyiz. Bu tür hastaların bize geliş şikayetleri tabiki birincil sebeplerden birisi estetik görünüm ama bunun yanı sıra hastalar da yıllar içerisinde ortaya çıkan bir kamburluk, sırt ağrıları ve bazen de deride ortaya çıkan pişikler olmaktadır.

Bu nedenle hastalar sadece estetik amaçlı değil sağlıklarına kavuşmak için de meme küçültme ameliyatı amacıyla başvurmaktadırlar. Ameliyatla birlikte hastaların kamburluğu düzelmekte, derisindeki pişikler ve sırt ağrılarının bir çoğu buna bağlı olanlar düzelebilmektedir ve bazı hastalar yeniden doğdum diyebilmektedirler.Bu ameliyatlar genellikle 2-3 saat civarında sürmekte hastalar hastanede 1 gün kadar yatmaktadırlar. Ameliyat sonrasında çok ağrılı bir dönem ortaya genellikle çıkmamaktadır. Olabilen ilk 3-4 saatteki ağrılar içinde basit ağrı kesicilerle önlem alarak hastanın şikayetlerini giderebilmekteyiz.i_27_0 Ameliyatla ortaya çıkan izler hastaların sıklıkla sorduğu sorulardır.Meme küçültme işlemi memenin büyüklüğüne göre izler bırakabilmektedir. Bu izleri biz bazı yerlere gizleyerek daha az görünür hale getirmekteyiz. Örnek olarak meme başı çevresi ve memenin alt tarafı buralara uyguladığımız kesilerle yapılan ameliyatlarda izler olsa da çok daha az görülmektedir. Artı ameliyattan sonraki süreçte bazı verdiğimiz krem tedavileri, masajlar hatta gerekirse bazı lazer uygulamalarıyla izleri olabildiğince az hale getirebilmekteyiz.
meme-estetigiBazı iyi ciltlerde neredeyse hiç görülemeyebilmektedir. Hastalar ameliyattan sonra 1. günde hastaneden çıkarak evlerine gidebiliyorlar. 1-2 günlük bir istirahat döneminden sonra normal hayatlarına yavaş yavaş dönmeye başlıyorlar. 2 hafta kadar bizim giydirdiğimiz sütyen korse şeklinde bir iç çamaşırı kullanmaktalar. Bu ameliyat sonrası iyileşme hızını arttıran bir giysidir. Bunu kullanmakta ilgili her hangi bir problem yaşamamaktalar. Ve genellikle daha da uzun süre kullanmayı istemekteler hastalar.

Copyright © 2011 Sağlıko.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap